Duyurular

11. Saraybosna İş Forumu


İlgi : Ticaret Bakanlığı'nın 04.04.2022 tarihli ve 73460639 sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda, 11. Saraybosna İş Forumu'nun Bosna Bank International organizasyonunda ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin himayesinde 11-12 Mayıs 2022 tarihlerinde Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenleneceği bildirilmektedir.

Bölgeden ve dünyadan 50'den fazla ülkenin katılımcılarını bir araya getirerek, Güneydoğu Avrupa'da yer alan ülkeler arasındaki ekonomik bağların ve karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi; enerji, eğitim, bilgi teknolojileri, tarım, gıda, inşaat ve turizm gibi sektörlerden fikirlerin ve projelerin tartışılması vasıtasıyla Bosna Hersek'in ve bölge imkanlarının yabancı yatırımcılara tanıtılması ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunulması amaçlanan söz konusu etkinliğe çok sayıda uluslararası yatırımcı, girişimci, siyasetçi ve iş insanının katılımı beklendiği belirtilmektedir.

İlgili etkinliğin ayrıntılı programının https://sarajevobusinessforum.com/ adresinden takip edilmesi mümkündür. Foruma katılmak isteyen firmaların söz konusu adres üzerinden kayıt yaptırması gerekmektedir.

Copyright © 2022 SUTGEM | Tüm Hakları Saklıdır.