Duyurular

T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un Teşrifleriyle Türkiye-Irak İş Forumu


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un Irak ziyareti kapsamında, 26 Eylül 2021, Pazar günü Erbil’de “Türkiye-Irak İş Forumu”nun düzenlenmesi planlandığı bildirilmektedir.

Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş ve IKBY Başbakanı Sayın Masrour Barzani’nin teşrifleriyle düzenlenecek Forum’da, Irak özel sektör temsilcileri ile ikili iş görüşmelerinin yanı sıra heyetimizde yer alacak sektörlere göre ilgili Bakanlık ve kurumların yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirilecektir. 

Türkiye, Irak’ın ithalatında BAE’den sonra ikinci sırada gelmektedir. Irak, dünyadaki en büyük petrol rezervleri ve gaz yataklarına sahip ülkelerden biri olarak, güçlü demografik yapısıyla yüksek büyüme potansiyeline sahiptir. Önümüzdeki dönemde Irak’ta başta altyapı ve müteahhitlik, enerji, sağlık, gıda, makine ve ekipmanları, dijitalleşme ve e-hizmetler olmak üzere çeşitli sektörlerde iş dünyamız için fırsatlar oluşacaktır. 

Anılan ziyarete katılmak isteyen firma ve kurum temsilcilerinin en geç 23 Eylül 2021, Perşembe günü saat 12.00’ye kadar aşağıdaki iletişim bilgilerinden temas kurmaları rica olunur.

 Detaylı bilgi için: Abdullah Esin, DEİK/Türkiye-Irak İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı                          E:[email protected] | T: 0212 339 50 21

Copyright © 2022 SUTGEM | Tüm Hakları Saklıdır.